V posledních dnech se nám z novinek nějak vytratil chystaný tablet Xiaomi Mi Pad 5, ať už bude k dostání kolik chce jeho variant. To ale samozřejmě neznamená, že se na něm nepracuje. Optimistické předpoklady ohledně data vydání se ale nenaplnily a zdroje uvnitř Xiaomi hovoří otevřeně o druhé polovině letošního roku. Bohužel bez dalšího konkrétního upřesnění, takže se musíme spokojit jen s tímto vágním časovým zařazením. Neúnavný čínský „leakster“ Digital Chat Station tak dnes alespoň znovu potvrdil některé z hlavních specifikací tohoto chystaného modelu.

Xiaomi Mi Pad tak podle jeho slov bude velmi lehký a tenký, ale s tím se asi obecně počítalo. Displej bude asi opravdu definitivně LCD panel se 120 Hz obnovovací frekvencí (pravděpodobně se 2K rozlišením) a s tím souvisí i čtečka otisků prstů na boku telefonu. Leakster hovoří také o hranatém designu rámu tabletu velmi podobnému iPadům a podle něj také nebude mít displej moderní „průstřel“ pro umístění senzoru selfie kamerky. Kromě základního modelu bychom se měli dočkat i Pro varianty tabletu a podle všeho by se design neměl vůbec lišit, jediné rozdíly tak asi najdeme uvnitř.

Tím hlavním jsou určitě velmi odlišné čipsety, protože základní verzi by měl pohánět Mediatek Dimensity 1200 a Pro variantu pak Snapdragon 870. Jen se pak nabízí otázka, který z nich tak bude papírově rychlejší… Každopádně by ale tablet měl mít i solidní porci kapacity baterie se dvěma 4260 mAh články a podporou rychlého nabíjení. Druhé pololetí klidně může znamenat i červenec, takže nenapravitelní optimisté mohou doufat v brzké vydání tak jak tak. Cena Xiaomi Mi Pad 5 by údajně rozhodně neměla být přestřelená a hovoří se rámcově zhruba o 3000 juanech, tedy v přepočtu asi 470 dolarech. To určitě nezní zle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.