Před časem prosvištěla internetem zpráva o tom, že Qualcomm pracuje na vlastní přenosné herní konzoli. To v zásadě nebylo až tak překvapující, protože obří úspěch Nintendo Switch samozřejmě inspiruje a mnozí tak mlsně na tuto oblast trhu hledí. Qualcomm ale samozřejmě nemá s vlastními kompletními hardwarovými produkty příliš zkušeností, takže se obecně předpokládalo, že jde spíše o velmi divoké spekulace. Ale podle všeho jde opravdu o reálný produkt a známý „leakster“ RolandtQuandt se k němu dnes vyjadřuje na Twitteru s aktuálními novinkami.

Původně se totiž očekávalo, že Qualcomm logicky využije svého zázemí a chystaná herní konzole bude na jejich platformě s 5G modemem Snapdragon X55. To ale podle všeho není pravda, protože aktuální zprávy hovoří o využití čipsetu APQ8350 a nebo SM8350 (tedy Snapdragonu 888). Rozdíl by měl být v absenci modemu pro mobilní přenosy, takže by se konzole spoléhala jen na Wi-Fi. To ostatně není až tak překvapivé, protože takové Nintendo Switch také umí jen Bluetooth a bezdrátové sítě. 4G / 5G připojení by se totiž asi velmi zásadně projevilo na výdrži baterie, která je vždy v této kategorii důležitá.

Nabízí se ale i vysvětlení, že možná Qualcomm testuje hned dvě varianty podobné konzole. Jinak se většina spekulací o vybavení tohoto kousku shodují a údajně by měla být k dispozici 6000 mAh kapacita baterie s Quick Charge nabíjením, USB Type-C port, výstup na monitor / televizi a samozřejmě i odpojitelné ovládací „joycony“ po vzoru Nintenda Switch. Vše by mělo běžet na Androidu 12 a předinstalován by měl být i obchod Epic Game Store. Vydání se ale dočkáme asi až příští rok, takže je klidně možné, že se toho do té doby ještě spoustu změní.