Před časem prosvištěla internetem zpráva o tom, že Qualcomm pracuje na vlastní přenosné herní konzoli. To v zásadě nebylo až tak překvapující, protože obří úspěch Nintendo Switch samozřejmě inspiruje a mnozí tak mlsně na tuto oblast trhu hledí. Qualcomm ale samozřejmě nemá s vlastními kompletními hardwarovými produkty příliš zkušeností, takže se obecně předpokládalo, že jde spíše o velmi divoké spekulace. Ale podle všeho jde opravdu o reálný produkt a známý „leakster“ RolandtQuandt se k němu dnes vyjadřuje na Twitteru s aktuálními novinkami.

Původně se totiž očekávalo, že Qualcomm logicky využije svého zázemí a chystaná herní konzole bude na jejich platformě s 5G modemem Snapdragon X55. To ale podle všeho není pravda, protože aktuální zprávy hovoří o využití čipsetu APQ8350 a nebo SM8350 (tedy Snapdragonu 888). Rozdíl by měl být v absenci modemu pro mobilní přenosy, takže by se konzole spoléhala jen na Wi-Fi. To ostatně není až tak překvapivé, protože takové Nintendo Switch také umí jen Bluetooth a bezdrátové sítě. 4G / 5G připojení by se totiž asi velmi zásadně projevilo na výdrži baterie, která je vždy v této kategorii důležitá.

Nabízí se ale i vysvětlení, že možná Qualcomm testuje hned dvě varianty podobné konzole. Jinak se většina spekulací o vybavení tohoto kousku shodují a údajně by měla být k dispozici 6000 mAh kapacita baterie s Quick Charge nabíjením, USB Type-C port, výstup na monitor / televizi a samozřejmě i odpojitelné ovládací „joycony“ po vzoru Nintenda Switch. Vše by mělo běžet na Androidu 12 a předinstalován by měl být i obchod Epic Game Store. Vydání se ale dočkáme asi až příští rok, takže je klidně možné, že se toho do té doby ještě spoustu změní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.