Značka Nubia a její produktová řada telefonů Red Magic už neodmyslitelně patří do segmentu výkonných herní strojů. V dubnu/apríli byly představeny modely Red Magic 6 a Red Magic 6 Pro a v dohledné době by se k nim měl přidat i model Red Magic 6R. Tento telefon už od začátku měsíce prochází certifikacemi potřebnými pro uvedení na trh a pomalu o něm dává vědět i samotný výrobce.

Na čínském Weibo, konkrétně na oficiálním účtu Nubia, už visí oficiální upoutávka. Z lze z ní vyčíst, že chystaný herní stroj Red Magic 6R bude mít 400 Hz duální herní dotyková tlačítka. Ta jsou speciálně navržena a hráčům by měla usnadnit hraní her. Byl také už potvrzen procesor Snapdragon 888, takže by mělo jít o skutečně našlapaný telefon.

Díky použitému procesoru je jasné, že operační paměť bude typu LPDDR5 a interní úložiště typu UFS 3.1. Víme také, že Red Magic 6R už prošel i testy Antutu, kde nasbíral celkem 845210, což je poměrně slušné a konkurence schopné skóre. Z certifikací zas můžeme vyčíst, že bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 55 W. Měl by mít 6,67 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením. Baterie by měla mít kapacitu 4100 mAh a rozměry telefonu jsou 163,03×75,34×8,20 mm při hmotnosti 186 gramů. Špatná by neměla být ani foto výbava s hlavním fotoaparátem se čtyřmi snímači. Ten primární by měl mít 64 MPix. Představení herního stroje by mělo proběhnout už 27. května/mája.