Krátce poté, co se na síti objevily první renderované obrázky telefonů Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro se rozjela lavina zájmu tipařů o tyto dva chystané přístroje. V krátkém sledu připravili designéři další a podrobnější rendery a doplnili i pár specifikací modelu Pixel 6 Pro. Pilně se spekuluje i o foto výbavě telefonů a také o tom, že je bude pohánět nový procesor WhiteChapel, na kterém Google spolupracuje se společností Samsung.

K některým parametrům telefonů řady Google Pixel 6 se vyjádřil i známý tipař a člen skupiny Android Police, Max Weinbach, ve svém novém podcastu. Kromě telefonů Pixel 6 se zmiňuje i o modelu Pixel 5a, který prý bude představen letos v srpnu/auguste. Podle Weinbacha bude mít Pixel 6 displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pixel 6 Pro by pak měl dostat displej s rozlišením QHD+ a stejnou obnovovací frekvencí. Dále by Pro verze měla mít na telefony Google skutečně obří baterii s kapacitou 5000 mAh a špičkovou foto výbavu.

Weinbach také podrobněji popsal, co bychom mohli očekávat od procesoru WhiteChapel. Mělo by jít o čipset postavený na 5nm výrobní technologii z dílen Samsung. Měl by mít výkon vlajkové lodi, který jej zařadí mezi Snapdragon 870 a Snapdragon 888. Procesor by měl mít také svou vlastní NPU jednotku a ISP jednotku. Díky tomu bude využívat technologii strojového učení společnosti Google. Představení telefonů Pixel 6 se očekává v průběhu října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.