Korejský Samsung pokračuje v masivním zbrojení i ve střední a nižší třídě telefonů a v poslední době si připsal na konto několik velmi povedených modelů. Většina z nich náležela do řady Galaxy A nebo Galaxy M, ale v drtivé většině případů se jednalo o telefony podporující 5G sítě. Ale firma evidentně nevzdává ani čistě 4G modely, protože na na nás už brzy chystá Samsung Galaxy M22. Tento nástupce poměrně úspěšného loňského M21 se dnes objevil i ve výsledcích benchmarku Geekbench a máme tak o něm zase o něco bližší představu.

Na Geekbench se tento kousek objevil pod modelovým označením SM-M225FV a vše nasvědčuje tomu, že ho bude pohánět procesor Mediatek Helio G80. Dosažená čísla totiž v podstatě kopírují nedávno zveřejněné výsledky sesterského Galaxy M32, který ještě také nebyl oficiálně uveden. Samsung často využívá stejné čipsety napříč modely celé generace, takže nejde o nic překvapivého. Jinak má telefon podle Geekbench 4 GB RAM a systém Android 11, určitě samozřejmě s nadstavbou One UI 3.1. Půjde tak o kousek mířící do nižší třídy a tomu bude odpovídat i cena.

Podle analytiků by ale telefon měl také překvapit 6.4-palcovým Super AMOLED displejem s drobným vykousnutím, což není u levnějším modelů zdaleka běžné. A tento posun k AMOLED panelům i pro nižší modely se dá jen s povděkem kvitovat. Hovoří se také o 6000 mAh kapacitě baterie a 48 Mpx hlavním senzoru zadního fotoaparátu. Samsung Galaxy M22 bude zcela jednoznačně určen i pro evropský trh a debutovat by měl teoreticky někdy v průběhu června s cenou kolem 230 euro. To zní na můj vkus přece jen zbytečně vysoko, ale uvidíme, jak se firma pochlapí se zbytkem výbavy.