Xiaomi už mají ve svém portfoliu poměrně slušnou řádku robotických vysavačů, které jsou k mání pod hlavičkou domácí chytré platformy MIJIA. Robotické vysavače se v poslední době těší určitě nárůstu zájmu, protože stoupá jak lenost populace, tak i technologické možnosti těchto vysavačů. Čerstvě se v Číně objevil i zbrusu nový model robo-vysavače MIJIA, který se od standardních modelů poměrně výrazně liší. Nabízí totiž výšku pouhých 5.5 cm, což je opravdu extrémně nízký profil. A pro vysavač jde samozřejmě o velmi pozitivní charakteristiku.

Při svém šmejdění po bytě se totiž robotický vysavač musí ideálně vejít i pod většinu nábytku. Xiaomi si pro tuto oblast nechali zpracovat podrobný průzkum, ze kterého vyšlo, že pokud má vysavač maximálně 6 cm na výšku, tak se dostane pod 80 % nábytku v domácnostech. Stejně tak průzkum odhalil, že průměrná výška prostoru pod nábytkem je v Číně 7 cm a standardní průměr většiny modelů robo-vysavačů na trhu je pak 8 cm. Z těchto čísel je jasné, že nevysoká novinka by měla všechny tyto problémy jednoznačně řešit. A samozřejmě díky výbavě LiDAR technologií se postarat o vyhnutí všem překážkám a vyčištění bytu.

Nový model robo-vysavače MIJIA je samozřejmě multifunkční, takže kromě vysávání se postará i o vytření podlahy hezky navhlko. K tomu má dostupný i 200 ml zásobník na vodu s elektronickým inteligentním dávkováním. Samozřejmostí je pak i automaticky regulovatelná síla sání, široká nabídka dalších senzorů pro naučení robota té správné „mapě“ bytu a také pokročilé ovládání skrze aplikaci. V Číně pak i to hlasové. Do prodeje zamíří tento nový kousek už brzy s cenovkou v přepočtu zhruba 380 dolarů a uvidíme, zda se podívá časem i do světa.