Řada Redmi Note 10 už se na indickém nebo globálním trhu prohání od začátku března, ale na čínském trhu si zatím dávají pauzu. Dočkat by se teoreticky měli už pozítří, na kdy se chystá nová představovačka. Novinky dle očekávání budou mít zcela jiné parametry než globální verze a babylónské zmatení telefonů  pokračuje Celá strategie Xiaomi / Redmi s identicky značenými modely s rozdílnou výbavou pro jednotlivé trhy mi přijde zbytečně zmatená a nesmyslná, ale s tím bohužel nic neuděláme. Alespoň si tak můžeme ujasnit, co čekat od čínského Redmi Note 10 Pro.

Dnes totiž oblíbený a skvěle informovaný čínský „leakster“ Digital Chat Station přinesl další informace o výbavě právě čínské varianty Redmi Note 10 Pro. Podle něj má mít telefon 6.6-palcový FullHD+ LCD panel se 120 Hz obnovovací frekvencí, 240 Hz dotykovou samplovací frekvencí a šesti úrovněmi adaptabilního jasu. Jde tak o zásadní změnu oproti Super AMOLED displeji u globální / indické verze. Na druhou stranu se spekuluje o velmi podobném hardwaru uvnitř s procesorem Snapdragon 732G, čtveřici zadních fotoaparátů se 64 Mpx hlavním senzorem, případně 5020 mAh kapacitě baterie se 33W nabíjením.

Už včera se ale objevily i informace o zbrusu nové výbavě. Čínská řada Redmi Note 10 má totiž umět novou generaci NFC 3.0, která ještě výrazněji integruje softwarové možnosti přímo do hardwaru čipu. Poprvé tak budou podporovány třeba čipové karty na otevírání dveří a podobné. V Číně jsou obecně možnosti NFC mnohem širší než u nás, kde se v podstatě NFC omezuje jen na bezkontaktní platby. Takže použití nové generace vůbec poprvé u čistě čínského modelu dává smysl. Každopádně je ale zajímavé sledovat rozdíly mezi verzemi pro jednotlivé trhy, protože se důvod hledá opravdu jen velmi těžce.