Tak nám v Novém roce vstoupila v platnost nová legislativa ohledně dronů a každý majitel v podstatě každého létavce si ho musí zaregistrovat a podstoupit vcelku jednoduchý test svých znalostí. Nejde ale o nic strašného a tak určitě ani tyto překážky nezpomalí rozmach tohoto koníčku z poslední doby. Čínské obchody navíc chrlí na trh kvanta super levných dronů se slušnými parametry, takže pořízení dobrého stroje je záležitostí pár stovek. Co třeba takový model S68 z bleskových prodejů na e-shopu Cafago ?

Model dronu S68 je vhodný klidně i pro úplné začátečníky, protože vše je velmi jednoduché a v balení dostanete navíc úplně vše potřebné. Včetně dálkového ovládání, brašny na přenášení a spousty dalšího. Dron je možné složit do extra kompaktního tvaru do dlaně, takže není sebemenší problém ani s transportem. Funkční výbava je solidní a zahrnuje třeba headless režim, start a přistání jedním tlačítkem, automatické udržování výšky nebo 360° obraty. Doba letu je zhruba kolem 15 minut a maximální vzdálenost pro ovládání asi 100 metrů. A kamerka na 4K fotografie nebo HD video samozřejmě.

Tedy ona sice existuje i verze bez zmíněné 4K kamerky, ale cenový rozdíl je jen pár euro a nemá smysl tak nad ní přemýšlet. Na Cafago tento extra skladný dron totiž pořídíte s kupónem CC3516 jen za za 21.99 euro s bezcelní dopravou z čínského skladu zdarma. Nebo si můžete dalších pár euro připlatit za extra náhradní baterie, pokud plánujete nějaké větší letecké manévry.