Jedním z fanouškovsky nejúspěšnějších telefonů loňského roku se stal Samsung Galaxy S20 FE, protože se firmě podařilo skvěle vybalancovat špičkové parametry nejvyšší řady s několika ústupky a dobrou cenou. V tomto případě je zkratka FE (Fan Edition) opravdu na místě, protože šlo o zcela správný krok směrem k zákazníkům. I proto je letošní Galaxy S21 FE netrpělivě očekávaným kouskem a předpokládá se velmi podobný úspěch. A Samsung je podle všeho opravdu odhodlán vše opět maximálně podpořit a snažit se o minimální dopad kompromisů.

Jedním z nejdiskutovanějších témat byl plánovaný procesor, protože škarohlídi pochybovali o Snapdragonu 888. Přece jen v současné situaci s nedostatkem čipů by bylo velmi logickým řešením použít v telefonu levnější a dostupnější Snapdragon 870. Spousta jiných výrobců to tak ostatně u ořezaných verzí vlajkových lodí udělali. To ale nebude případ Galaxy S21 FE, protože se tento kousek už objevil ve výsledcích benchmarku Geekbench pod modelovým označením SM-G990. A z listingu je jasné, že se žádné kompromisy dělat nebudou a telefon bude hezky mít Snapdragon 888.

Jinak se toho z listingu moc zásadního vyčíst nedá, tedy kromě 6 GB RAM a Androidu 11, ale to není žádné překvapení. U minulé generace bylo jedním ze zásadních ústupků plastové tělo telefonu, ale vzhledem k tomu, že současná základní verze Galaxy S21 ho má také, tak už vlastně o ústupek ani nejde. Tedy nejde o plast ale „glasstic“ materiál, abychom byli přesní. Samsung Galaxy S21 FE by měl být oficiálně představen veřejnosti někdy v průběhu srpnu a na předváděčce mu mají dělat společnost třeba ohebné modely Z Fold 3 a Z Flip 3.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.