Společnost Samsung to opravdu nejsou jen vlajkové telefony za velké peníze. Snaží se také o produkci levnějších telefonů střední třídy. Pro ně mají vyhrazeny produktové řady Galaxy M a Galaxy A. Rozhodně ale nesmíme zapomenout ani na řadu Galaxy F, která byla původně vytvořena pro indický trh. Ovšem není výjimkou, že se telefony z této série podívají i do Číny. Přesně to se stalo i modelu Samsung Galaxy F52 5G, který byl na konci minulého měsíce v Číně certifikován a nyní zde byl také představen.

Hlavní parametry

Telefon Samsung Galaxy F52 5G je relativně levný, parametry spadá do střední třídy a díky použitému procesoru podporuje 5G sítě. Jeho design tak trochu připomíná telefony řady Galaxy A, což znamená mírně širší rámečky, širší bradu, „díru“ pro přední kameru a menší obdélníkový modul hlavního fotoaparátu.

TFT LCD displej má úhlopříčku 6,6 palce, rozlišení 2408×1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. „Díra“ pro přední 16 MPix kameru je uložena v pravém horním rohu obrazovky. Pro podporu 5G dostal Galaxy F52 procesor Snapdragon 750G. Ten je spárován s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 1 TB. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Telefon má snímač otisků uložený na hraně pod tlačítkem pro zapnutí a vypnutí a nechybí ani 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou One UI 3.1.

Hlavní fotoaparát je osazen čtyřmi senzory, Primární má rozlišení 64 MPix, 8 MPix snímač funguje jako širokoúhlý objektiv a sestavu doplnily dva 2 MPix senzory. Jeden slouží pro makro focení a druhý pro zaznamenání hloubky ostrosti. Cena telefonu Galaxy F52 je na čínském trhu nastavena na 1999 jüanů, což je zhruba 311 dolarů. Do prodeje jdou dvě barevné varianty, a to Dusky Black a Magic White. Na čínských stránkách společnosti Samsung jsou už nyní otevřeny předběžné objednávky. Zda se telefon dostane i na další trhy není známo.