Sotva společnost Qualcomm představila svůj nový procesor Snapdragon 778G, už se o něj hlásí první zájemci. Víme, že by měl pohánět telefony řady Honor 50, takže komerční využití nového čipsetu je v podstatě za dveřmi. Ovšem značce Honor začíná dýchat na krk Realme. I oni už hlásí, že připravují telefon, který bude tímto novým procesorem osazen.

Značka Realme sice přípravy telefonu potvrdila, ale o dalších parametrech, tedy kromě Snapdragonu 778G a s tím související podpory 5G, se nezmiňuje. Zástupci značky prozradili snad jen to, že chystaný telefon má zatím jen pracovní označení „Quicksilver“. Stejně tak je v utajení i design telefonu. Vzhledem k tomu, že výrobce naznačil, že nový telefon bude představen už brzy je pravděpodobné, že se ještě před tím nějaké podrobnosti na síť dostanou.

Ale ještě než se tak stane, shrňme si, co lze očekávat od čerstvě představeného Snapdragonu 778G. Jde o osmi jádrový čipset postavený na 6nm výrobní technologii. Tvoří jej jedno jádro Cortex-A78 s taktem 2,4 GHz, tři jádra Cortex-A78 s taktem 2,2 GHz a čtyři jádra Cortex-A55 s taktem 1,9 GHz. Najdeme zde i grafiku Adreno 642L a také integrovaný 5G modem Snapdragon X53, který umožní připojení mmWave a sub-6 5G. Procesor podporuje displeje s rozlišením až FullHD+ a obnovovací frekvencí až 144 Hz. Dále zde najdeme podporu Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a NavIC. Výrobce přidal i podporu pro aptX Adaptive Audio a Snapdragon Sound Technology Suite.