Dnes začalo každoroční velká akce Google I/O 2021 a kromě novinek ohledně nové verze Androidu jsme se dočkali také velmi zajímavých zpráv ohledně WearOS. Systém Googlu pro chytré hodinky byl v poslední době lehce na druhé koleji a vše bylo trochu zabrzděné. To se ale zásadně mění, protože se chystá spolupráce dvou titánů. Google a Samsung spojí síly a společně se pokusí vyzvat na souboj hegemona v této oblasti, Apple Watch s iOS. A jejich kooperace má potenciál pořádně překopat situaci na trhu s chytrými nositelnostmi.

Samsung se dlouhá léta spoléhal na vlastní systém Tizen, ale čerstvě odsouhlasil přechod k WearOS a přidá své vlastní obsáhlé know-how. Nová verze WearOS tak bude výsledkem kombinace toho nejlepšího od Googlu, Samsungu a také Fitbitu. Hodinky tak dostanou pořádnou porci čerstvé krve a firmy určitě zapracují nejen na optimalizacích. Google už dopředu přislíbil přístup chytrých hodinek do obchodu Google Play, offline verzi Google Maps bez připojení k telefonu nebo offline režim pro Youtube Music. Ale to bude samozřejmě jen malá část revolučních změn celého systému.

Prvními hodinkami postavenými na novém systému bude nová generace Samsung Galaxy Watch, která bude debutovat na podzim. A Samsung chystá pořádně širokou nabídku, která bude zahrnovat 40 mm, 42 mm a 46 mm hodinky. Přechod z Tizenu na WearOS ale bude samozřejmě pouze pro nové modely, ty staré hodlá Samsung podporovat přesně dle příslibu tří let aktualizací. Ale ani současné modely s WearOS od Googlu se nedočkají updatu, nová verze bude určena jen pro zbrusu nové kousky hodinek.