Společnost Huawei včera uspořádala konferenci, na které představila několik nových produktů. Kromě jiného byla uvedena zbrusu nová sluchátka Huawei FreeBuds 4, která jsou skutečně bezdrátová a lze je směle označit také za prémiová. Výrobce jim nadělil i technologii aktivního potlačení šumu, která se v poslední době objevuje u řady nově představených sluchátek dalších výrobců a za všechny můžeme jmenovat například značku Realme. Ovšem nová sluchátka Huawei jsou podstatně dražší než sluchátka Realme a na čínském trhu mají nastavenu cenu 999 jüanů, což je zhruba 155 dolarů. Prodeje odstartují 1. června/júna na Huawei Mall.

Cenu sluchátek Huawei FreeBuds 4 tedy známe a je čas se podívat na jejich design a parametry. Výrobce se v rámci design soustředil i na to, aby sluchátka dobře seděla v uších a byla pohodlná i při delším nošení. Proto jsou sluchátka ergonomická a jejich konstrukce vychází ze studie více než 10000 3D modelů lidských uší. Designéři si dali záležet i na vzhledu nabíjecího boxu. Ten je kruhový a velmi dobře zpracovaný a měl by být až o 20,8 % lehčí než box předchozí generace sluchátek FreeBuds 3. Podporuje také rychlé nabíjení, takže se sluchátka za 30 minut nabijí na až 14 hodin provozu.

Jak již bylo řečeno, sluchátka Huawei FreeBuds 4 podporují technologii aktivního potlačení šumu. Konkrétně jde o hybridní technologii redukce šumu se dvěma mikrofony. Sluchátka jsou také vybavena reproduktory s klasickou dynamickou strukturou s membránou z kompozitních tekutých krystalů. Díky tomu se frekvenční odezva sluchátek zvýší až na 40 kHz. Sluchátka dále mají velmi citlivý mikrofon se vzorkovací frekvencí až 48 kHz při zachování všech detailů zvuku. K dalším zajímavým funkcím patří i možnost připojení více zařízení najednou a jediným kliknutím se mezi nimi libovolně přepínat. A v závěru ještě dodejme, že každé sluchátko váží 4,1 gramu a nabíjecí box má hmotnost 38 gramů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.