Pravidelným čtenářům našich stránek jistě neuniklo, že společnost Oppo připravuje další nové telefony. Řada Oppo Reno 6 je na síti probírána už nějaký ten pátek a dokonce se na začátku měsíce spekulovalo i o tom, že bude oficiálně představena už 22. května/mája. Ovšem tento termín společnost Oppo dosud nepotvrdila.

Ke změně dochází až dnes. Společnost Oppo totiž na čínském Weibo zveřejnila kratinké promo video, ze kterého jednoznačně plyne, že na představovačku v termínu 22. května můžeme zapomenout. Uvedení je posunuto, ale dlouho na nové telefony čekat nebudeme. Řada Oppo Reno 6 má termín uvedení přeplánovaný na 27. května. Prezentace proběhne v Číně v 18 hodin tamního času. Představeny by měly být tři telefony Reno 6, Reno 6 Pro a Reno 6 Pro Plus.

Co se parametrů chystaných telefonů týče můžeme vycházet například z certifikačních výpisů Tenaa. Tam se totiž už všechny tři telefony objevily. Díky tomu můžeme říci, že každý z modelů řady Reno 6 bude pohánět jiný procesor. Standardní model bude osazen zbrusu novým čipsetem Dimensity 900. Pro model Reno 6 Pro by měl být vyhrazen procesor Dimensity 1200 a u posledního telefonu Reno 6 Pro Plus se očekává Snapdragon 870. Dále se u Pro verze a Pro Plus verze očekává zakřivený displej. K tomu můžeme přidat i podporu rychlého nabíjení, slušnou kapacitu operační paměti a samozřejmě operační systém Android 11.