Už jen jeden den zbývá do oficiálního představení telefonů řady Nubia Z30. V sérii by měly být uvedeny dva telefony, a to standardní model Z30 a pak také model Nubia Z30 Pro. Právě o tomto telefonu se v poslední době mluví trochu víc a dokonce i šéf značky Nubia potvrdil, že půjde o první telefon, jehož fotoaparát nabídne foto funkce „jednookých“ zrcadlovek. Spekuluje se i o tom, že přední kamera by mohla být uložena pod displejem.

Nyní se na čínské síti objevily reálné fotky telefonu Nubia Z30 Pro a nutno dodat, že jednu z nich zveřejnil sám šéf značky, pan Ni Fei. Na fotkách je ale zachycen jen zadní panel s opravdu obřím modulem hlavního fotoaparátu. Ten zabírá téměř jednu třetinu zad a to hlavně díky tomu, že se od modulu směrem doprava táhne lesklý tmavý pás s logem Nubia. A pokud bychom chtěli fotoaparát tohoto telefonu k něčemu přirovnat, poměrně rychle se nám vybaví model ZTE Axon 30 Ultra. Modul fotoaparátu těchto dvou strojů je totiž identický.

Stejně jako Axon 30 Ultra bude mít i Nubia Z30 Pro tři snímače s rozlišením 64 MPix a 8 MPix periskopový senzor, který bude fungovat jako teleobjektiv. Další specifikace telefonu se dají dohledat na stránkách Tenaa, které nepotvrdily přední kameru uloženou pod displejem. Najít bychom ji měli v „díře“ ve středu horní části displeje. Tenaa ale potvrdila procesor Snapdragon 888, doplněný 6/8/12 GB RAM a 128/256/512 GB interní paměti. OLED displej by měl mít úhlopříčku 6,67 palce. Dále můžeme čekat i duální baterii s celkovou kapacitu zhruba 4000 mAh a podporou 120 W nabíjení. I tyto parametry tak trochu naznačují, že by opravdu mohlo jít o rebrand modelu ZTE Axon 30 Ultra. Ale počkejme na zítřejší představovačku, kde si určitě dozvíme vše podstatné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.