Pamatujete na nedávné parádně vypadají LG Rollable nebo na koncept OPPO X 2021 ? V obou případech šlo o extrémně zajímavé telefony s rolovacím výsuvným displejem, který je potenciálně uživatelsky mnohem šikovnější než klasické ohebné telefony. Bohužel v prvním případě byl celý projekt po kolapsu mobilní divize LG zrušen a ani OPPO se zatím nemá ke komerčnímu vydání svého koncept telefonu. Je tak klidně možné, že všem vypálí rybník Samsung se svým Galaxy Z Roll.

Alespoň tomu nasvědčuje včerejší publikovaný patent u Evropského úřadu duševního vlastnictví (EUIPO). Divize Samsung Electronics is totiž nechala zaregistrovat ochrannou známku Galaxy Z Roll, která je sama o sobě dostatečně vypovídající. Ostatně se stačí podívat na další členy této rodiny telefonů, ohebný Galaxy Z Fold, případně „véčkový“ Galaxy Z Flip. Zdá se tak v podstatě jasné, že si Samsung minimálně pohrává s myšlenkou na výsuvný rolovací telefon. Jde samozřejmě pouze o první patentovou vlaštovku, ale i tak.

Samsung samozřejmě disponuje potřebnými technologiemi, protože má v portfoliu OLED S-Foldable panely pro výsuvné a dokonce rolovací designy. Ty sice prezentovala divize Samsung Display, ale ve firmě samozřejmě know-how  a možností jednotlivé divize sdílí. Uvidíme, zda se o Galaxy Z Roll dozvíme více třeba během srpnové velké představovačky, na které budou za hlavní hvězdy Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Na rolovací telefon si určitě i v případě reálného vývoje počkáme mnohem déle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.