Včera odstartovala vývojářská konference Google I/O. Její zahájení bylo přijato s velkým ohlasem i proto, že loňská konference byla kompletně zrušena. Důvod pro zrušení byl logický, protože v té tobě se celý svět potýkal s první vlnou pandemie koronaviru. Takže letos si laická i odborná veřejnost konečně přijde na své. Asi největším tahákem prvního dne konference bylo oznámení verze Android 12 Beta 1. Zároveň s tímto oznámení se začíná připravovat testovací beta program, do kterého budou vybráni někteří z výrobců chytrých telefonů.

Značka Realme je v testovacím programu zaregistrována už od roku 2019, takže její účast na testování je i pro letošek jasná. Realme navíc už potvrdila, že jejich telefon Realme GT je připraven na aktualizaci na Android 12 Beta 1. Aktualizace je zatím přichystána jen pro čínské uživatele, kteří by již od dnešního dne mohli začít testovat. První Beta Androidu 12 je v této chvíli spojena s nadstavbu Realme UI ve verzi 2.0. Jakmile bude vše otestováno a odladěno, bude se následně testovat na nadstavbě ve verzi 3.0.

Značka Realme také potvrdila, že vlajkový telefon Realme GT by měl být už brzy představen i na globálních trzích. A po jeho vydání bude Android 12 Beta 1 připraven i pro globální testování. Aktualizace pro globální testery by měla být nachystaná ještě do konce tohoto měsíce, a to by tedy mělo znamenat, že globální verze Realme GT by mohla být představena už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.