Značka OnePlus si už pěkných pár let užívá celosvětový úspěch se svými telefony a poslední vlajková řada OnePlus 9 není výjimkou. Vcelku v závětří je ale celý jejich byznys s chytrými televizemi, který byl prozatím v podstatě limitován pouze pro indický trh. Na něj vtrhli jako velká voda se špičkovými modely OnePlus TV Q1 a Q1 Pro, které loni následovaly levnější (a menší) kousky řady U1 a Y1. Prodeje mají více než skvělé, takže je nasnadě, že přemýšlejí o možné expanzi. A mimo jiné právě o ní se dnes rozhovořil šéf značky Pete Lau.

Podle informací německého serveru WinFuture se Pete Lau nechal slyšet na tiskové konferenci, že je firma konečně připravena na příchod do Evropy. Bohužel ale nezmínil žádný časový rámec, ani plánované modely. Možná si firma počká na příští generaci televizí, protože přece jen nejaktuálnější kousky jejich provenience mají už tři čtvrtě roku. Nemluvě o tom, že ty mnohem zajímavější špičkové modely jsou pak dokonce ještě o rok starší. Pravděpodobně by s dobrou cenu mohly být konkurenceschopné i dnes, ale právě cena je s velkým otazníkem.

Výroba televizí OnePlus TV totiž probíhá právě v Indii a velmi sympatické místní ceny by tak dostaly nepěknou přidanou hodnotu s daněmi a transportními náklady. Každopádně se velmi rádi necháme příjemně překvapit. Pete Lau se také v rozhovoru okrajově dotkl současné mánie s ohebnými telefony a podle jeho slov si firma na něco podobného ve vlastní výrobě ještě počká. Celý koncept údajně stále ještě řeší některé fundamentální nedostatky zejména v softwarové oblasti a OnePlus tak údajně rozhodně nemají kam spěchat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.