Japonská společnost Sony se loni zaměřila na telefony s podporou 5G sítí a také letos by měla několik takových telefonů představit. Chtějí údajně také oživit svou řadu kompaktních telefonů a jedním z prvních modelů by měl být Sony Xperia Ace II. Telefon bude nástupcem modelu Xperia Ace z roku 2019, ale zatím se proslýchá, že bude uveden jen pro japonský trh.

V březnu/marci byly na síti k vidění první renderované obrázky telefonu Sony Xperia Ace II a v té době tipaři odhadovali, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 690. Nyní to ale vypadá, že se výrobce rozhodl naprosto jinak. Xperia Ace II se totiž objevil v databázi Google Play Console a tam je k velkému překvapení všech zalistován s procesorem z dílen MediaTek. Konkrétně jde o čipset Helio P35. Doplnily jej 4 GB operační paměti a systém Android 11. Použitý procesor tak jednoznačně ukazuje na to, že telefon bude podporovat „jen“ 4G sítě.

Na Google Play Console je také snímek čelního panelu telefonu. A ten se v podstatě neliší od renderů z března. I zde je vidět mírně širší brada a kapkovitý výřez nad displejem, ve kterém bude uložena přední kamera. Velikost obrazovky ve výpisu uvedena není, ale rozlišení by mělo být 1496×720 pixelů. Ovšem podle dřívějších odhadů tipařů by úhlopříčka obrazovky mohla být 5,5 palce. Hlavní fotoaparát bude duální a bude uložen do malého vertikálního modulu i s LED bleskem. Snímač otisků najdeme na hraně přístroje a neměl by chybět ani 3,5 mm audio jack. Představení telefonu by údajně mohlo proběhnout 19. května/mája na prezentační akci japonského operátora DoCoMo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.