Značka Realme dnes konečně doplnila svou řadu Narzo o standardní model Realme Narzo 30. Ten v této sérii chyběl od letošního února/februára, kdy byly uvedeny modely Narzo 30A a Narzo 30 Pro 5G. Nový telefon byl představen v Malajsii a jeho hlavní parametry jsou známy už nějakou dobu, protože je výrobce postupně zveřejňoval. Takže si všechny známé specifikace shrneme a přidáme i ty, které byly představeny až dnes.

Souhrn specifikací

Jako vždy začneme displejem, u kterého výrobce avizoval, že bude mít obnovovací frekvenci 90 Hz. To je potvrzeno a je také potřeba dodat, že obrazovka má úhlopříčku 6,5 palce a je typu LCD. Její rozlišení je 2400×1080 pixelů. Doplňme i to, že displej Realme Narzo 30 má jas 580 nitů a jeho užitná plocha dosáhla na 90,5 %. Svou zásluhu na tom mají poměrně úzké boční rámečky a „díra“ v levém horním rohu, kde je uložena přední kamera s 16 MPix senzorem Sony IMX471.

Také použitý procesor Helio G95 výrobce avizoval už s předstihem. My tedy proto jen dodáme, že jej doplní 6 GB operační paměti LPDDR4x a 128 GB interního úložiště UFS 2.1. Díky slotu pro microSD kartu bude možno vnitřní paměť dále rozšířit až na 256 GB. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 30 W. Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5, GPS, GLONASS, USB-C, NFC a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků je uložen na hraně. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0.

O foto výbavě jsme se už rámcově zmínili na začátku a v závěru si probereme hlavní fotoaparát. Ten je trojitý a tvoří jej snímače s rozlišením 48 MPix a dvakrát 2 MPix. Najdeme zde makro objektiv a monochromatický snímač. A protože i cena je důležitá, nezapomeneme ani na ni. Ta je v Malajsii, kde se telefon začne prodávat 20. května/mája, nastavena na 799 malajsijských ringgitů, což jsou zhruba 192 dolary. Ovšem pro rychlé kupující je připravena i sleva a cena zhruba 169 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.