Čínský Huawei se už před časem rozhodl fušovat i do další nové kategorie, kterou jsou počítačové monitory. Ostatně jejich telefonní byznys kvůli americkému embargu úpí, takže se diverzifikaci portfolia asi nemůže nikdo divit. Nedávno se i u nás objevil velmi levný 23.8-palcový kousek pro běžného uživatele, ale podle všeho se brzy chystá i mnohem zajímavější herní model. Podle dnešních nových informací by totiž 1. června měl být představen nový 34-palcový zakřivený model označený jako MateView.

Tyto informace pochází od čínského leakstera @ZEALER ze sociální sítě Weibo a přidávají k dobru i některé další zajímavosti. Kromě zakřiveného displeje by se totiž tento 34-palcový monitor měl chlubit i vysokým rozlišením 3K+ (Tedy 3440 x 1440 pixelů), poměrem stran 21:9 a také extrémně vysokou obnovovací frekvencí 165 Hz. Tedy něco pro velmi náročné a dobře vybavené hráče, protože k „nakrmení“ podobného monitoru budete potřebovat setsakra výkonnou grafickou kartu. Což je zejména v dnešní době astronomických cen dost smutným faktem.

Příspěvek z Weibo dokonce zachycuje i část designu monitoru, ze kterého je zřejmé, že se dočkáme i velmi solidního audio vybavení. Masivní základna stojanu monitoru MateView by totiž měla zároveň sloužit jako soundbar reproduktor, takže určitě nepůjde o obvyklé „chrastítko“. Cenu tohoto kousku ale zatím bohužel neznáme, stejně jako netuším jeho dostupnost pro jednotlivé trhy. Ale mohlo by se jednat o velmi zajímavou volbu v kategorii herních monitorů, kde je podle mého pro další konkurenci stále ještě místo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.