S blížícím se koncem první poloviny roku se na síti začínají objevovat informace o telefonech, které výrobci chystají na jeho druhou půli. Tak například se téměř denně můžeme něco málo dozvědět o chystaných přístrojích Pixel společnosti Google. Před čtyřmi dny jsme měli možnost zjistit, že pro letošek jsou připravovány dva modely, a to standardní Pixel 6 a také překvapivě i Google Pixel 6 Pro.

Dalším překvapením je i design telefonů. Jak Pixel 6 tak i Google Pixel 6 Pro mají naprosto překopaný vzhled a nutno říci, že telefony vypadají zajímavě. Pravda je totiž ta, že je jejich design byl už poněkud nudný. Podle renderovaných obrázků prošly zajímavou změnou i hlavní fotoaparáty obou telefonů. Na Twitteru se navíc objevily i koncepční snímky modulu hlavního fotoaparátu modelu Pixel 6 Pro.

Co tedy od hlavního fotoaparátu Pixel 6 Pro očekávají tipaři? Podle renderů je zřejmé, že tento model bude mít tři snímače. Ten primární by měl údajně mít rozlišení 50 MPix a doplnit by jej měl širokoúhlý objektiv se zatím neznámým rozlišením. Ovšem vypadá to, že v trojici senzorů nebude chybět ani periskopový snímač, který by mohl podporovat až 5× optický zoom. Navíc podle čerstvých fotek by v modulu mohl být i čtvrtý senzor, který by měl řešit korekci barev. Zda skutečně tento snímač v modulu bude je tak trochu postaveno na vodě, je spíš reálnější, že senzory budou jen tři, tak jako na renderech. Počkejme proto radši na potvrzení těchto informací. Nakonec do představení letošní řady Pixelů zbývá ještě spousta času.