Designová řada telefonů Xiaomi se nedávno dočkala konečně po dlouhé době pokračovatele s představením úžasného ohebného Mi MIX Fold. Fanoušci po celém světě tak mají určitě název „MIX“ zafixovaný právě ve spojitosti s Xiaomi. Firma se tak samozřejmě pokusila tento název patentovat, ale podle zprávy serveru MyDrivers se žádostí neuspěla. Pekingský soud v záležitosti duševního vlastnictví totiž jejich žádost smetl ze stolu s odůvodněním, že by narušovala již existující obchodní známku konkurence.

Xiaomi původně podali žádost na ochranu obchodní známky „MIX“ u čínského Úřadu pro ochranu duševního vlastnictví, ale po jejím zamítnutí se vše ještě dostalo k soudu. Ani tam ale nepochodili, protože se z minulosti vynořil přízrak dávného rivala. Podle soudu je totiž podaná ochranná známku č. 29673851 na název „MIX“ až příliš podobná ochranné známce Meizu s Meizu MIX. Pamětníci si možná vzpomenou, že šlo o zajímavé hybridní chytré hodinky této firmy, které ale trhem spíše prosvištěly a nepřipsaly si žádný extra komerční úspěch.

Meizu MIX

Bohužel pro Xiaomi se ale dostaly na trh o zhruba dva měsíce dříve než první telefon Xiaomi Mi MIX v říjnu roku 2016. Argumentace soudu o podobném zaměření obchodní známky je možná příliš rámcová, ale stále se jedná o chytré produkty. Xiaomi navíc v ochranné známce nežádali pouze o ochranu známky pro telefony, ale i pro počítače, senzory, pedometry a další chytrá zařízení. Možná by tak s čistě telefonním zaměřením uspěli, ale nakonec se tak nestalo. Nastala tak lehce bizarní situace, kdy je ochranná známka registrována pro v podstatě zcela mrtvý produkt.