Fanoušci telefonů Xiaomi si jistě vzpomenou na rok 2019, kdy se v portfoliu společnost poprvé objevily telefony z řady Mi CC. Šlo o modely zaměřené na mladé uživatele. Proto jsme mezi parametry mohli najít ve své době velmi slušně vybavené fotoaparáty. Ostatně se na této řadě podílela i značka Meitu, která ještě před svým zánikem byla pověstná inovativním designem telefonů a výtečnou foto výbavou. Vrcholem řady byl model Mi CC9 Pro, který se v roce 2019 stal absolutním králem DxOMark. Nu a od začátku tohoto měsíce se spekuluje o tom, že Xiaomi svou řadu oživí a údajně připravuje model Xiaomi Mi CC10.

Zprávy o Xiaomi Mi CC10 ze začátku měsíce byly poněkud rozpačité. Mnozí z tipařů o přípravách či existenci tohoto telefonu dokonce pochybovali. A vlastně ani dnes, kdy se na síť dostaly další zvěsti o tomto telefonu, případně o celé řadě, to není až tak úplně na jistotu. Přesto se na nové info pojďme podívat.

Tipař, který na čínském Weibo informaci zveřejnil si říká (podle strojového překladu) Plešatá panda. Jeho nick je sice úsměvný, ale jeho tvrzení nezní vůbec špatně. Podle Plešaté pandy totiž bude telefon Xiaomi Mi CC10 osazen procesorem Snapdragon 870. Tento čipset je totiž takovou skoro vlajkovou lodí. Telefony s ním mohou tedy nabídnout špičkový výkon, ale zároveň i nižší cenu. Proto by bylo určitě zajímavé, kdyby se společnost Xiaomi na takový telefon chystala. Neradujme se ale předčasně, stále jde jen o odhady tipařů, které výrobce nepotvrdil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.