Tak jsme se dnes dočkali  a Sharp v Japonsku představil svůj nový vlajkový model AQUOS R6. Ten je opravdu parádní a může se pochlubit několika velmi zajímavými světovými prvenstvími. Bohužel se ale s největší pravděpodobností nepodívá mimo domácí trh, možná s některými drobnými asijskými výjimkami. Stejně tak prozatím netušíme za kolik se bude prodávat, protože reálně bude ke koupi až v červnu a tvůrci se zatím s cenou nepochlubili. Každopádně jde ale o navýsost inovativní a revoluční kousek se vším všudy.

Ze všeho nejdřív samozřejmě musíme zmínit hlavní tahák, kterým je hlavní foto-senzor. Na něm pracoval Sharp spolu s legendou Leica a výsledkem je vůbec první mobilní 1″ CMOS senzor. Ten je údajně hne pětkrát větší než jeho předchůdce a nabízí celou řadu masivních vylepšení. Jako je optika 7P Leica Summicron pro skvělý výkon za horšího osvětlení nebo laserové ostření. Telefon si tak vystačí s jediným 20 Mpx senzorem s f/1.9 a ohniskovou vzdáleností 19mm, který doplní jen ToF senzor a LED blesk.

Ale to není jedinou extra vymožeností AQUOS R6. Novinkou je také nová ultrasonická čtečka otisků prstů v displeji s technologií Qualcomm 3D Sonic Max, která je až 11x větší než současná generace. Pro větší bezpečnost tak například můžete používat hned dvojici prstů k odemčení displeje. A když už jsme u displeje, tak 6.6-palcový IGZO OLED s 2K+ rozlišením 2730 x 1260 pixelů a až 240 Hz obnovovací frekvencí (i když interpolovanou, nativní je 120 Hz), kontrastem 20.000.000:1 nebo až 2000 nity jasu je opravdu zcela nekompromisní.

Nešetřilo se ani na další výbava, která zahrnuje špičkový čipset Snapdragon 888, 12 GB RAM nebo 128 GB vnitřní rychlé UFS 3.1 paměti. Velká 5000 mAh kapacita baterie umí nabíjení Intelligent Charge 2.0, ale konkrétních rychlostí jsme se nedočkali. Telefon také bude mít odolnou certifikaci IPX8 a samozřejmě poběží na Androidu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.