Před pár dny zaznamenal čínský kosmický program velký úspěch, protože se sondě Tainwen-1 podařilo úspěšně přistát na povrchu Marsu. A protože jsou čínské firmy samozřejmě hrdě patriotické, tak hned přispěchaly s vlastním, příspěvkem k oslavám. A třeba takoví OPPO poslali do světa zbrusu novou speciální edici svého posledního vlajkového modelu Find X3 Mars Exploration Edition s unikátním designem. Parametry sice zůstaly nachlup stejné, ale podobné kousky se stávají velmi rychle sběratelskými kuriozitami s poměrně solidní hodnotou.

Nové Find X3 Mars Exploration Edition se samozřejmě snaží designovými prvky navodit spojitost s misí na Mars. Asi tím nejočividnějším jsou nápisy na zadní straně „Mars 2021“ a „Utopia Planitia“, tedy místo přistání sondy Tainwen-1. Kromě toho ale telefon dostal také nový šedý barevný odstín, který je inspirován vesmírem a podobně tak je zadní skleněný panel z AG Glass s metalickou texturou inspirován kosmickými materiály. Překopáno bylo i samotné balení telefonu, které je tak unikátní a samozřejmě mnohem luxusnější, než standardní verze.

Méně zásadními změnami jsou pak drobné softwarové vychytávky, jako třeba trojice speciálních „Mars“ filtrů v aplikaci fotoaparátu nebo dynamická tapeta či témata telefonu s tím spojená. Samozřejmě se novinka dostala na trh v té nejvybavenější 16 GB RAM + 512 GB variantě a jak již bylo zmíněno, tak žádné další hardwarové změny nenastaly. Speciální edice už je v Číně na trhu s cenovkou 6999 juanů (tedy asi 1090 dolarů) a do světa se asi nepodívá.