Značka Poco začíná postupně odhalovat některé z parametrů svého chystaného stroje Poco M3 Pro 5G. Telefon by měl být mírně vylepšenou verzí loni vydaného standardního modelu. Kromě toho také z prvních renderovanýcgh snímků víme, že dojde i ke změně designu zadního panelu. 19. května/mája, kdy bude telefon představen, bychom mohli počítat i s tím, že bude osazen procesorem Dimensity 700. Tento parametr je už také potvrzen.

Ale pojďme dál. Výrobce už také potvrdil, že baterie telefonu Poco M3 Pro 5G bude mít kapacitu 5000 mAh, což je celkem slušné. Ovšem pokud bychom měli kapacitu akumulátoru srovnat s tou, kterou má standardní model, je to přesně o 1000 mAh méně. Výkon rychlého nabíjení ale zůstává stejný, a to 18 W. Dost možná se tímto snížením kapacity snaží výrobce udržet nižší cenu vzhledem k tomu, že Pro verze bude podporovat 5G a standardní verze má podporu 4G.

Výrobce dále potvrdil, že telefon dostane trojitý hlavní fotoaparát, kdy primární snímač bude mít 48 MPix a bude podporovat AI funkce. Další dva senzory by měly mít shodně 2 MPix a je pravděpodobné, že půjde o makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. Další parametry tipaři zatím odhadují a domnívají se, že LCD displej bude mít úhlopříčku 6,5 palce a FullHD+ rozlišení. Jeho obnovovací frekvence by měla být 90 Hz. Dále se očekává 4 GB a 6 GB operační paměti a až 128 GB interního úložiště. Nu a někteří z tipařů si dokonce myslí, že Poco M3 Pro bude opět rebrandem a tentokrát by mělo jít o přejmenovaný telefon Redmi Note 10 5G. Proto by měl telefon běžet na systému Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.