Už druhým měsícem tipaři spekulují o tom, že společnost Oppo připravuje telefony řady Reno 6. Zdá se, že mají pravdu, protože dva telefony, a to Reno 6 Pro a Reno Pro Plus už prošly certifikací Tenaa. Díky tomu známe některé z jejich parametrů. A nyní došlo i na standardní model Oppo Reno 6. Z výpisu se můžeme dozvědět ale jen to, že původní odhady tipařů o použitém procesoru byly mylné.

Proč mylné? Tipaři totiž v půlce dubna/apríla odhadovali, že telefon Oppo Reno 6 bude osazen procesorem Dimensity 1200. Tento čipset by ale měl být podle Tenaa připraven pro model Reno 6 Pro. Standardní model by měl být podle posledních zjištění osazen procesorem Dimensity 900. Jde o zbrusu nový čipset společnosti MediaTek, který byl představen doslova před pár dny. Je postaven na 6nm výrobní technologii, má dvě jádra Cortex-A78 s taktem 2,4 GHz a šest jader Cortex-A55 s taktem 2 GHz. Dále má grafiku ARM Mali-G68 MC4 a nový APU čip pro umělou inteligenci. A samozřejmě nesmíme zapomenout na podporu 5G sítí. Procesor je určen pro telefony střední třídy.

Dodejme také to, že telefon prošel certifikací Tenaa s kódovým označením PEQM00. Údajně by měl mít 6,43 palcový displej a dvou článkovou baterii s celkovou kapacitou 4200 mAh. Akumulátor by měl podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Rozměry telefonu by měly být 158,8×72,1×7,59 mm. Více informací v certifikačním výpisu nenajdeme. Ale vzhledem k tomu, že termín představení řady Reno 6 je odhadován buď na 22. května/mája a nebo až na 27. května, jistě se už brzy dozvíme víc.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.