Telefony řady Honor 50 jsou v poslední době tím, co ruší tipařům klidný spánek. Vzhledem k tomu, že značka Honor se loni stala samostatnou jednotkou a na síti informovala o svých ambiciózních plánech pro letošní rok, čeká se od ní mnohé. Tedy pravda je ta, že několik telefonů už letos představila. Ale stále se čeká na ty stěžejní prémiové stroje.

Někdy na konci minulého měsíce vyšel na čínské sítí teaser s tím, že telefony řady Honor 50 budou představeny v průběhu května/mája. Dnes jsme za půlkou měsíce a na síti se nedá dohledat ani náznak toho, kdy bude tato řada uvedena. To se dá samozřejmě pochopit. Na na trhu je totiž obecně nedostatek vlajkových procesorů, takže je možné, že výrobce vyčkává. A právě v souvislosti s procesory se pojí i dnešní nejčerstvější info.

Jako vždy se dá spolehnout na tipaře, kteří nás pravidelně zásobí čerstvými zvěstmi. A tím nejpilnějším je nám už dobře známý tipař Digital Chat Station. Ten se na čínském Weibo nechal slyšet, že Honor 50, případně celá řada, bude osazena procesorem SM7325. Pokud bychom se snažili rozklíčovat toto kódové označení čipsetu, mohlo by jít o Snapdragon 775, který ale zatím nebyl představen. Jak již víme, řada procesorů Snapdragon 700 podporuje 5G sítě a je směřována na telefony střední třídy, které by měly být cenově dostupnější. Nu a vzhledem k tomu, že čipset ještě není oficiálně na světě je jasné, že se představení telefonů řady Honor 50 posune. Počítejme tedy s uvedením v červnu/júni a nebo v červenci/júli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.