Už je to více než půl roku, co se Huawei oficiálně zbavil dceřiného Honoru a prodejem čínskému investorskému konsorciu částečně vyřešil problémy s americkým embargem. Samostatný Honor se ale během šesti měsíců nijak zvláště nevyznamenal, protože stále čekáme na první pořádný vlastní hit z jejich stáje. Podle všeho by se vše mělo konečně rozjet ve druhé polovině letošního roku a jedním z prvních globálních hitů by už velmi brzy měl být model Honor Play 5. A dnes se objevily na sociální síti Weibo další potvrzení jeho výbavy.

Telefon bude jednoznačně mířit do (vyšší) střední třídy a minimálně po designové stránce se tvůrci hodlají vytáhnout. Potvrdili totiž velmi sympatickou tloušťku telefonu jen 7.46 mm a váhu pouhých 179 g. To ale s sebou nese i jeden negativní faktor, kterým je kapacita baterie 3800 mAh, což je na dnešní dobu už opravdu lehce podprůměrné. Na druhou stranu menší baterie se 66W nabíjením bude nabita vskutku bleskurychle. Další potvrzenou novinkou je 64 Mpx hlavní senzor, který ve čtveřici hlavních fotoaparátů doplní 8 Mpx ultra-wide a dvojice 2 Mpx kousků.

 

Procesorem pak bude Mediatek Dimensity 800U s podporou 5G sítí a základní model by měl mít i 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. S největší pravděpodobností se dočkáme i OLED panelu se 6.53-palcovou úhlopříčkou a FullHD+ rozlišením, ale prozatím netušíme jeho obnovovací frekvenci. Pro prémiový telefon se pak v dnešní době už asi nehodí ani kapkovité vykousnutí displeje pro selfie snímač, moderní design je už dál. Honor Play 5 by měl být oficiálně představen už jen za pár dnů, konkrétně pak 18. května. A snad to Honor nepřežene s cenou, protože právě v této oblasti v minulosti bodovali.