Přesně v polovině minulého měsíce představila společnost ZTE dva telefony řady Axon 30. Oba telefony jsou skutečně prémiové, mají zajímavý design a výborné parametry. Na čínském trhu se začaly prodávat čtyři dny po svém uvedení a už v té době se vědělo, že se model ZTE Axon 30 Ultra podívá i na globální trhy. Otázkou ale až do dnešního dne zůstávalo, kdy se tak stane.

Při pohledu na globální stránky společnosti ZTE můžeme zjistit, že od dnešního dne je tam už telefon ZTE Axon 30 Ultra zalistován. Respektive jeho obě verze s 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště a s 12 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Předběžné objednávky odstartují 27. května/mája. Pokud si telefon předobjednáte, dostanete k němu zdarma i sluchátka ZTE LiveBuds, které běžně stojí 39 dolarů. Samotné prodeje Axonu 30 Ultra by měly začít 4. června/júna. Nutno dodat, že globální ceny jsou poněkud vyšší než ty čínské.

Na závěr si ještě v rychlosti shrňme hlavní parametry telefonu. OLED displej má úhlopříčku 6,67 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci až 144 Hz. Chrání jej sklo Gorilla Glass 5. Že jde o vlajkový stroj dokazuje i procesor Snapdragon 888. Baterie má kapacitu 4600 mAh a podporu nabíjení s výkonem 66W. Přední kamera má 16 MPix a zadní fotoaparát má čtyři snímače. Tvoří jej tři snímače s rozlišením 64 MPix a jeden 8 MPix senzor. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou MyOS 11.