AMOLED panely nám už zdomácněly u high-end telefonů a pomalu se tlačí už i do střední třídy. Jejich výhody jsou oproti IPS panelům pro mnohé zásadní a tak se určitě jedná o první volbu pro většinu uživatelů. A v produkci OLED panelů pro mobilní zařízení samozřejmě dominuje korejský gigant Samsung, jejichž panely používá drtivá většina velkých značek výrobců telefonů. Podle zpráv korejského tisku pak v současnosti pracují na nové generaci panelů, které by měly nabídnout až závratných 1000 PPI.

PPI, tedy zkratka pro „pixels per inch“ je hodnota hustoty pixelů na palec a určuje jemnost zobrazení. Obecně samozřejmě platí, že čím vyšší rozlišení, tím lepší hodnota PPI. Práce Samsungu na nových AMOLED panelech s 1000 PPI by byl poměrně průlomové, protože momentálním rekordmanem je pro zajímavost Sony Xperia 1 II se 6.5-palcovým displejem a 643 PPI. Paradoxně nejde v tomto případě o panel od Samsungu. Pokud by se ale korejské firmě podařilo s novým projektem uspět, tak konkurenci utečou opravdu o parník.

Nová technologie by údajně měla také být výrazně rychlejší a bude se tak hodit třeba i pro virtuální realitu. Ostatně výzkumná divize Samsungu už před lety došla k závěru, že až obrazovky VR překonají hranici 1000 PPI, tak odpadnou i problémy s kinetózou (tedy nemocí z pohybu). Překvapivě by také nová technologie měla být ještě úspornější a levnější na výrobu, ale to už zní skoro jako sci-fi. Každopádně jsou v Samsungu opravdu ti největší odborníci na tuto problematiku a pokud to někdo zvládne tak to budou oni. Ale výsledky čekejme nejdříve až tak v roce 2024.