Společnost Samsung se mezi uvedením jednotlivých vlajkových telefonů nebo vlajkový řad soustředí na produkci cenově dostupnějších přístrojů. Mezi ty relativně nejlevnější patří telefony z produktových řad Galaxy M a Galaxy A. Už v dubnu/apríli se začalo mluvit o připravovaném telefonu Galaxy A22, který by se měl stát tím nejlevnějším telefonem Samsung s podporou 5G sítí. A nyní se na Google Play Console objevil i model Samsung Galaxy A22s 5G.

Je ale potřeba tuto informaci tak trochu rozklíčovat. Samsung Galaxy A22s 5G má na Google Play Console kódové označení SM-A226B. To je ale stejné jako v případě modelu Galaxy A22 5G. To by mohlo naznačit, že na některé trhy tento telefon půjde s názvem Galaxy A22s a na jiné jako Galaxy A22. Každopádně to ale vypadá, že telefon by mohl být představen už brzy.

Nu a když se podíváme na zveřejněné parametry, tak jsou také shodné. To by tedy mělo podpořit úvahu o různých prodejních názvech na různých trzích. Databáze Google uvádí, že telefon A22s 5G bude pohánět procesor MediaTek MT633, což je Dimensity 700. Operační paměť by měla dosáhnout na 4 GB a operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. Displej by měl mít rozlišení 2009×1080 pixelů a jemnost 450 ppi. Pokud by tedy skutečně mělo jít o rebrand modelu A22 5G můžeme ještě doplnit, že obrazovka by měla mít úhlopříčku 6,5 palce a ve výřezu bude uložena 13 MPix selfie kamera. Primární senzor hlavního trojitého fotoaparátu bude mít 48 MPix, snímač otisků bude uložen na hraně a nabíjení by mělo mít výkon 15 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.