Vůbec první hodinky značky OnePlus byly představeny na konci března a na první pohled vypadaly velmi nadějně. Bohužel první várka recenzí nebyla zrovna extra pozitivní, i když firma na odstranění problémů a doplnění zásadních funkcí horečnatě pracuje. Kromě základní verze hodinky nás ale tvůrci už při představení navnadili na speciální verzi OnePlus Watch Cobalt Limited Edition, které to ale na trh trvalo poněkud déle. Ale konečně jsme se dočkali, protože tato varianta už je konečně k dostání. Tedy na domácím čínském trhu…

OnePlus Watch Cobalt Limited Edition nenabízí žádné vylepšení v hardwarové oblasti, ale v designu má rozhodně co nabídnout. Hlavní změnou je použití kobaltové slitiny na rám hodinek ve slušivém zlatavím stylu. Použito by mělo být i kvalitnější safírové sklíčko displeje a potěší určitě i kvalitní kožený řemínek. Tato verze má také podle prvního teaseru i mnohem luxusnější balení, protože přece jen jde prvotně o designovou záležitost. Jinak jsou ale parametry hodinek opravdu identické se standardní verzí, takže jde o potěchu jen pro oko.

V Číně je už tato exkluzivní edice v listingu na JD.com a měla by se oficiálně začít prodávat už 17. května. Cena je nastavena na 1599 juanů, tedy v přepočtu asi 250 dolarů a jde tak o zhruba 60 % nárůst oproti standardní verzi. Za design se holt vždy masivně připlácí. Pokud by se tyto hodinky někdy podívaly mimo Čínu, tak se dá u globální varianty čekat cena zhruba kolem 260 euro, pokud vyjdeme z logiky nacenění základního modelu. Ten se mimochodem stále ještě navzdory slibům nedostal v Evropě volně do prodeje a na stránkách tak stále svítí „coming soon“.