Asi by bylo zbytečné připomínat, že společnost Google každým rokem na podzim uvádí své telefony Pixel. Ne jinak tomu bude i letos, kdy bychom se měli dočkat telefonu Pixel 6. Samozřejmě ještě před tím by ale měl být uveden odlehčený telefon Pixel 5a. Jeho představení by údajně mělo proběhnout 11. června/júna. Ovšem je docela možné, že letošní podzimní představení bude tak trochu překvapením. Podle čerstvých renderovaných obrázků bychom se mohli dočkat hned dvou nových modelů, a to Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

Je možná dobré dodat, že loni v září/septembri představila společnost Google pouze jeden telefon Pixel 5. Nešlo o vlajkový stroj, ale spíše o vyšší střední třídu. Pro skalní fandy to bylo tak trochu zklamání. Letos by to Google mohl v září nebo v říjnu/októbri napravit. Alespoň to tvrdí tipař Jon Prosser ve videu na YouTube kanálu Front Page Tech. Tvrdí také, že telefony budou mít kompletně nový svěží design. A samozřejmě, když mluvíme o novém vzhledu, máme tu i několik renderovaných obrázků. Prosser říká, že tyto rendery byly vytvořeny na základě skutečných snímků telefonů Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro.

Úplně nový design

Změnu designu najdeme jak na čelním panelu, ale především na zadním panelu, kde došlo k úplné změně koncepce fotoaparátu. „Díra“ pro přední kameru se přesunula z levého horního rohu na střed, rámečky včetně brady jsou velmi úzké a pod OLED panelem by měl být uložen i snímač otisků prstů. Oba telefony se drží této linie, jen model Pixel 6 Pro se zdá být v rámci rozměrů poněkud větší. Ze zadního panelu obou telefonů zmizel čtvercový modul hlavního fotoaparátu a nahradil jej horizontálně orientovaný obdélníkový modul, který se táhne pře celou šířku zad. Pixel 6 má v modulu dva snímače a LED blesk. Pixel 6 Pro má v modulu tři senzory a LED blesk. Design vypadá celkem atraktivně, tedy aspoň ve srovnání s původním, poněkud nudným vzhledem. Nicméně jako vždy berme i tyto nepotvrzené rendery s rezervou.