Značka POCO má na 19. května naplánované představení dalšího modelu, kterým bude POCO M3 Pro 5G. Původní spekulace o tomto telefonu naznačovaly použití procesoru z rodiny Snapdragonů, ale nakonec se tak nestane.  Oficiální twitterový účet firmy @PocoGlobal totiž dnes potvrdil s definitivní platností použití čipsetu Mediatek Dimensity 700. A v kombinaci s ostatními údajnými parametry je poměrně jasné, že nové POCO bude v podstatě přeznačenou variantou čínského Redmi Note 10 5G. Tedy pokud nás ještě něčím nepřekvapí.

Můžeme tak  třeba opět čekat 6.5-palcový IPS LCD displej s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Kromě zmíněného čipsetu Dimensity 700 se pak dočkáme trojité kombinace senzorů zadního fotoaparátu se 48 Mpx hlavním. Selfie snímač má mít 8 Mpx a za zmínku stojí i 5000 mAh kapacita baterie s 18W nabíjením. Tedy opravdu vše parametrově sedí právě na zmíněné čínské Redmi Note 10 5G a jediným zásadním rozdílem tak bude asi design. Ten podle prvních renderů vypadá odlišně a k mání budou minimálně tři barevné varianty telefonu.

Teoreticky se samozřejmě může stát, že si tvůrci schovali ještě nějaké to eso v rukávu a někteří optimističtí analytici stále doufají třeba v AMOLED displej. Většina těch lépe informovaných má ale jasno a podle nich půjde opravdu jen o jiný design a parametry již existujícího telefonu. Maximálně možná dojde na nějaká škatulata ohledně paměťových variant. Každopádně by ale mělo POCO M3 Pro 5G globálně dostupným telefonem, který by se měl podívat i k nám.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.