Řada Redmi Note patří už dlouhá léta k těm nejúspěšnějším mobilním telefonům vůbec a Redmi Note 8 se prodával jako housky na krámě. Šlo o velmi oblíbený a skvělé prodávaný model, ale v podstatě nic se k němu neváže jako k „legendárnímu“ kousku minulosti. Proto je poměrně velkým překvapením, že se čerstvě objevily spekulace o plánech Xiaomi na oživení právě tohoto modelu pro rok 2021. Jako by se už teď fanoušek pomalu neztrácel v přeznačených a divně pojmenovaných telefonech tohoto ekosystému. Takže Redmi Note 8 (2021) do chaosu krásně zapadne.

Tyto spekulace navíc pocházejí hned z několika zdrojů a s velkou pravděpodobností tak na nich něco pravdy bude. Jedna verze těchto informací hovoří o Redmi Note 8 (Reloaded), druhá pak právě o Redmi Note 8 (2021). Obě se ale shodují ve výbavě chystaného telefonu a také v kódovém označení „biloba“. Nový telefon by se měl objevit pouze na některých trzích a konkrétně se hovoří třeba o EU nebo Rusku. Takže by se nás to mohlo také teoreticky týkat. Zatím není jasné, zda by kromě názvu měl telefon s předchůdcem společné třeba i některé designové prvky.

Výbava telefonu vypadá celkem solidně, i když v ní nenajdeme nic až tak zázračného. Displej neznámé úhlopříčky má být LCD IPS se 120 Hz obnovovací frekvencí a procesorem by se měl stát Mediatek Helio G85. Ten pak doplní pouhé 4 GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 4000 mAh a podporou 22.5W také určitě neurazí. Hlavní fotoaparát se čtveřicí senzorů by se pak teoreticky mohl chlubit 48 Mpx hlavním senzorem, ultra-wide, tele-makro a senzorem hloubky pole. Takže vše se rozhodne asi až při pohledu na cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.