Notebooky od Xiaomi si už na trhu vybudovaly velmi slušnou pozici a obvykle jde o skvěle zpracované a velmi výkonné kousky. Většinou se ale příliš nestarají o herní výkon a jejich grafické karty nepatří k těm zrovna špičkovým. To ale nebude případ chystaného Mi Notebook Pro X, který se podle posledních informací chystá na trh někdy v průběhu letošního června. Ten se o herní výkon vskutku nebude muset bát, protože dostane do vínku pořádné „dělo“ v podobě grafiky nVidia GeForce RTX 3050 Ti. A ta by mohla stačit i poměrně hodně náročným hráčům.

Řada RTX 3000 je aktuálně poslední generací výkonných grafik nVidie a RTX 3050 spolu s RTX 3050 Ti pak posledními ohlášenými mobilními kousky. Jedná se papírově o střední třídu, ale v notebookovém světě půjde o vysoce nadprůměrné kousky. Tyto grafiky jsou založeny na 8 nm výrobním procesu od Samsungu a konkrétně RTX 3050 Ti nabídne 2560 CUDA jader a 4 GB samostatné GDDR6 VRAM. Výkon by pak měl stačit i na moderní AAA herní tituly a třeba RTX verze Minecraftu slibuje stabilních 60 fps, případně solidní výkon v 1080p pro nové Call of Duty. Samozřejmostí je i podpora ray tracingu a DLSS. Slušný základ.

Dnešní teaser Xiaomi na Mi Notebook Pro X toho ale kromě červnového data představení a konkrétní grafické výbavy mnoho dalšího nenabízí. Dá se samozřejmě předpokládat použití procesorů Intel 11th Gen nebo Ryzenů řady 5000, ale černé na bílém nemáme nic. Stejně tak asi dojde na 16 GB RAM, velký SSD disk a kvalitní displej, ale na detaily si prostě ještě chvíli budeme muset počkat. Stejně tak na cenu a třeba se Xiaomi vytáhnou s velmi konkurenceschopnou částkou. A samozřejmě i brzkou globální dostupností…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.