Korejskému Samsungu se samozřejmě daří na mobilním trhu velmi dobře a kromě velmi povedené vlajkové řady Galaxy S21 boduje i v kategorii telefonů střední třídy. Zatím se ale úspěšně vyhýbali moderní módní vlně specializovaných herních telefonů, která už zasáhla drtivou většinou konkurence. Mít vlastní herní telefon je v dnešní době pro mnohé skoro otázka stavovské cti. Výkonné špičkové modely samozřejmě mají dostatek síly zvládnout i moderní hry, ale herní telefony to přece jen berou ještě o krok dále. A možná už i Samsung přemýšlí o tom, zda není vlastní herní telefon dobrý nápad.

Minimálně tomu nasvědčují zveřejněné publikované patenty z Evropského úřadu ochrany duševního vlastnictví (EUIPO). Ty byly registrovány v minulých dnech na fráze „Activate Fan Mode“ a „Unleash Your Fan Power“. Samsung tak podle těchto slov evidentně koketuje s aktivních chlazením a momentálně žádný z jejich telefonů tento prvek nemá. Takže se v podstatě automaticky nabízí logickou dedukcí právě kategorie herních zařízení, kde je aktivní větrákový chladič skoro vždy součástí designu. Jde samozřejmě jen o pusté spekulace a divoké odhady, ale třeba na nic něco bude.

Samsung jako obvykle podobné spekulace nekomentuje a tak nemáme z jejich strany žádné oficiální vyjádření. Herní telefon Samsung tak možná nebude a my se tak musíme spokojit jen s potvrzenými chystanými modely, které by se měly předvést zhruba někdy v srpnu. Kromě ohebných Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 se fanoušci asi nejvíce těší na Galaxy S21 FE, tedy cenově nejpřijatelnější variantu vlajkové řady. Minulá generace se velmi povedla a byla velmi oblíbená, takže se opět čeká hit podobného ražení.