Značka Poco odstartovala v roce 2018 jako dceřinka Xiaomi a jejich první telefon Pocophone F1 se stal neuvěřitelným hitem. Loni se značka osamostatnila, ale stále spadá pod Xiaomi Corporation. Na svém kontě má poměrně slušnou řádku telefonů, ale zatím žádný z nich nepřekonal v rámci popularity ten úplně první model. Navíc mnohé z telefonů jsou rebrandované přístroje Redmi. Nyní je potvrzeno, že se značka chystá představit další telefon s názvem Poco M3 Pro 5G.

Pokud se vám název Poco M3 Pro 5G zdá lehce povědomý, máte pravdu. Loni na podzim totiž značka uvedla model Poco M3. Takže chystaný telefon by měl být jeho vylepšenou Pro verzí. A podle prvních renderů, které jsou už k dispozici na síti to vypadá, že výrobce tentokrát překopal i design. Vzhled displeje se sice nemění, ale zadní panel, respektive vzhled a uložení modulu fotoaparátu je úplně jiný než u standardního modelu.

Ke změně dochází i uvnitř přístroje. Výrobce totiž vyměnil původní procesor Snapdragon 662 za MediaTek čipset z řady Dimensity. Jeho typ zatím výrobce nespecifikoval, ale vzhledem k tomu, že jde o Pro verzi, měl by to být výkonnější čipset než původní Snapdragon. Zároveň by mělo také jít o procesor, který podporuje 5G sítě. Z renderů dále můžeme zjistit, že hlavní fotoaparát bude i v tomto případě trojitý a je pravděpodobné, že primárnímu senzoru zůstane rozlišení 48 MPix. Dále bychom se měli připravit i na boční snímač otisků prstů s mírně pozměněným vzhledem. A nesmíme zapomenout ani na termín představení. Bude globální a je naplánováno na 19. května/mája. Akce bude streamována na sociálních sítích a na YouTube.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.