Hodnocení recenzenta

Huion HS64 je výborný grafický tablet pro začátečníky nebo pro ty, kteří si chtějí tenhle "segment" produktů osahat a neutratit hodně peněz. Můj osobní tréning ovládání PC tabletem ještě neskončil a tak nemohu zaručeně prohlásit, že mi v budoucnu nahradí myš.

7.5
x/10

Předpokládám, že o značce Huion jste doposud neslyšeli, i když se prodává i v známých českých e-shopech. Tahle společnost je výrobcem několika modelů grafických tabletů určených nejen pro začátečníky, ale i profesionální tvůrce. Nám se do rukou dostal model Huion HS64, který nám zaslal sám výrobce.

Já jsem bohužel začátečník, aneb nikdy jsem grafický tablet neměl v ruce. Dlouhé roky (asi 20 let) jsem zvyklý na myš, se kterou mám „skill“ vytrénován na nespočetně odehraných hodinách Counter-Striku. A to byl možná kámen úrazu, protože přepnout si hlavu na klouzání po přesné ploše, na které se hýbete a ještě s perem nejde hned.

To neznamená, že tablet je špatný, ale asi bych potřeboval drsnější povrch (fyzickou odezvu na pohyb), který by mě „brzdil“ v pohybu a nebo to chce jen delší tréning. Musím uznat, že ovládání Windows je těžší, než u některých samotných aplikací pro úpravu videa a fotek.

GIZchina Youtube banner