Značka Nubia finišuje s přípravami na představení své řady Z30. Uvedení proběhne už za pár dnů, konkrétně 20. května/mája. Součástí série bude i model Nubia Z30 Pro, o kterém zatím nevíme vůbec nic, ale díky uniklému snímku a také oficiálnímu teaseru se přece jen něco málo dozvědět můžeme. Telefon by totiž podle obrázků mohl mít přední kameru pod displejem.

O tom, že telefon z řady Nubia Z30 bude mít kameru pod obrazovkou se spekuluje už delší dobu. Na konci dubna/apríla se na síti dokonce objevily renderované obrázky telefonu Nubia, který měl velmi atraktivní design se zakřivenými hranami a celoplošným displejem bez výřezu nebo „díry“ pro přední kameru. Ovšem v té době tipaři ještě netušili, že v řadě Z30 bude více telefonů, proto odhadovali, že jde o standardní verzi Nubia Z30. Nyní se na čínském Weibo objevil první teaser se siluetou podobně koncipovaného telefonu, ovšem podle popisku by mělo jít o model Nubia Z30 Pro.

Že se Nubia pokusí představit telefon s přední kamerou asi příliš nikoho nepřekvapí. Je totiž dceřinkou společnosti ZTE a ta už jeden telefon s takto koncipovanou přední kamerou na svém kontě má. Šlo o model ZTE Axon 20, u kterého ale tato technologie přece jen nebyla vychytaná do posledních detailů. Na začátku roku ale pan Ni Fei, který vede jak společnost ZTE, tak i značku Nubia prohlásil, že na vylepšení kamery pod displejem intenzivně pracují. Ona zmiňovaná vylepšení by se měla týkat hlavně toho, že kamera pod displejem bude skutečně „neviditelná“. U modelu Axon 20 bylo místo uložení kamery ohraničeno poměrně nápadným tmavým čtvercem. Takže je nasnadě, že se touto vylepšenou technologií bude chtít ZTE co nejdříve pochlubit. A telefon Nubia Z30 Pro je pro chlubení dobrým důvodem. A nám nezbývá než doufat, že se o tomto chystaném stroji do jeho uvedení dozvíme ještě něco víc.