Značka Honor poté, co se osamostatnila od své matky Huawei vydala už několik telefonů a na další se chystá. Už 18. května/mája bude na čínském trhu představen telefon Honor Play 5. Půjde o přístroj střední třídy se slušnými parametry. Jedním u nich by mělo být i rychlé nabíjení. Doposud se jen spekulovalo o tom, že toto nabíjení by mělo mít výkon 66 W. Což je nyní oficiálně potvrzeno.

Ještě před uvedením telefonu Honor Play 5 vypouští výrobce na čínskou síť upoutávky, které mají upozornit na některé z jeho parametrů. Z teaseru, který avizoval termín představení jsme mohli také zjistit jak bude chystaný telefon vypadat. Pak se také objevily letáčky, které naznačovaly, že Honor Play 5 bude nabízen ve třech barevných variantách, a to v barvě bílé, černé a stříbrné. Nu a poslední vydaný teaser zas potvrdil již zmiňované super rychlé nabíjení s výkonem 66 W.

Přesto jsou další specifikace nepotvrzeny a proto můžeme vycházet jen z odhadů tipařů. Podle nich bude telefon vybaven 6,53 palcovým OLED displejem s FullHD+ rozlišením. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez a v displeji je také uložen snímač otisků. Očekává se, že výrobce použije procesor Dimensity 800U, který zajistí podporu 5G sítí. Baterie by měla mít kapacitu 3800 mAh a operačním systémem bude Android 11. Hlavní fotoaparát by měly tvořit snímače s rozlišením 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Neměl by zde chybět širokoúhlý objektiv, makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. Očekáváme, že ještě před představením by mohly být některé z těchto parametrů potvrzeny výrobcem.