A stále padají, padají… Tedy ne drony samotné, ale jejich ceny, protože už jsou k mání velmi zajímavé kousky jen za pár stovek. O tom se nám před nedávnem ani nesnilo a jde tak jednoznačně o jeden z hlavních důvodů rozmachu tohoto koníčku. A nezastaví ho ani povinná registrace a zkoušky znalostí podle nové vyhlášky. Jeden takový super levný model pro vás máme i dnes v podobě KK1 z nabídky e-shopu Cafago, který určitě stojí za pozornost. Tedy jak cenou, tak i solidní výbavou.

KK1 je skládací dron , který je opravdu extrémně kompaktní a přenosný, takže ho můžete vzít opravdu kamkoliv. Tvůrci se navíc chlubí odolnou konstrukcí, se kterou by měl vydržet i případné pády. Hodí se tak pro začátečníky, kterým se přece jen podobné kiksy mohou jednoduše stát. Dron nabídne pokročilé funkce jako udržení hladiny letu, headless režim, start a přistání pomocí jednoho tlačítka, případně ovládání pomocí gest. Najdeme v něm i vestavěný gyroskop a výklopnou kamerku na 4K snímky a HD videa. Připojení je pomocí Wi-Fi 2.4 GHz a dosah není nijak velký, takže jde opravdu jen o hobby dron.

V balení ale dostanete i základní dálkové ovládání s uchycením pro telefon, nebo i šikovný přenosný kufřík. Případně i náhradní vrtulky a dokonce i ochranné „nárazníky“. Klasická varianta s jednou baterií a jednou kamerkou přijde jen na 22.94 euro. Ale možná stojí za úvahu i druhá verze s dvojicí kamerek a jen mírně vyšší cenovkou 24.64 euro. Každopádně jde o velmi dostupný kousek za skvělou cenu, který určitě nějakého začátečníka potěší.