První ohebný telefon od Xiaomi je v Číně masivním prodejním hitem, ale škarohlídi v minulosti pochybovali, že se Mi MIX Fold nakonec oficiálně podívá i do světa. Čerstvě se ale objevily informace o  možném brzkém vydání telefonu pro globální trhy, které pochází z poměrně dobře informovaného Twitter zdroje Xiaomiui. Tyto informace zahrnují dokonce i konkrétní cenu pro Evropu a také velmi přesný rámcový časový odhad vydání. Bohužel se ale jedná pouze o neověřené novinky, které dokonce některá oficiální zastoupení Xiaomi vyvrací.

Pode informací publikovaných na Twitteru Xiaomiui by se Mi MIX Fold měl podívat do světa ještě do konce května. K dostání by údajně měla být jen jeho nejvyšší 16GB+512GB varianta, která by se měla prodávat za 1999 euro. To je v přepočtu 2428 dolarů a pro porovnání srovnatelná verze se v Číně prodává za 1978 dolarů. Jde tak o poměrně velice slušně nastavenou cenu i pro globální poměry a je levnější, než srovnatelná nabídka konkurence. Na druhou stranu ale třeba německé zastoupení Xiaomi na konci dubna tvrdilo, že Mi MIX Fold se letos na globální trhy vůbec nepodívá. Tak nevíme.

Je to ale samozřejmě škoda, protože Mi MIX Fold je i na poměry high-end ohebných telefonů výjimečně dobře vybaveným kouskem. A to nemluvíme pouze o skvělých OLED displejích, ale také Snapdragonu 888, super rychlému 67W nabíjení, čtveřici reproduktorů Harman Kardon nebo skvělé sestavě tří hlavních fotoaparátů s debutující revoluční kapalnou čočkou nebo ISP čipem Xiaomi Surge C1. Střízlivým pohledem na věc je ale globální vydání telefonu opravdu spíše fantasmagorií, protože při celosvětovém nedostatku čipů a obrovském zájmu v Číně by to moc nedávalo smysl. Ale doufat samozřejmě můžete.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.