Francouzští experti ze serveru DxOMarku se zapsali zlatým písmem na scéně zejména svými testy a žebříčky kvality mobilních fotoaparátů. Časem ale svůj záběr výrazně rozšířili, takže momentálně testují i displeje telefonů, případně jejich zvukové parametry a výkony. Vše s velmi podrobnými kategoriemi testů, hloubkovými recenzemi a obecně velmi profesionálním přístupem. Jejich řady pak dnes čerstvě rozšířily i testy baterií mobilních telefonů, takže máme zbrusu nový žebříček k nahlédnutí, i když je tam zatím opravdu jen pár kousků.

Testy jsou obvykle opravdu obsáhlé a výsledné skóre sestává z průměrného výsledku tří hlavních kategorií. Tou první je „Autonomie“, ve které samozřejmě nalezneme výsledky výdrže samotné v nejčastějších možnostech používání telefonu, jako jsou třeba hovory, přehrávání hudby a spousta dalšího. Druhou kategorií je pak „Nabíjení“, kde se testeři podívají na zoubek rychlosti dobíjení baterie v plném detailu. Poslední do mariáše je pak kategorie „Účinnost“, kde zhodnotí efektivitu nabíjení a vybíjení baterie samotné. Vše samozřejmě v laboratorních podmínkách s tou nejlepší výbavou.

Pro začátek nám DxOMark naservíroval 17 modelů telefonů napříč spektrem a rozhodně se nedostalo jen na známé tváře. Takové kousky jako Wiko Power U30 asi něco řeknou jen zasvěceným. Hlavní porci ale samozřejmě zastupují modely velkých značek a průběžným vládcem žebříčku je Samsung Galaxy M51 s 88 body a slušným náskokem. V testech baterie se na špici asi moc s high-end modely potkávat nebudeme, protože i když asi budou bodovat rychlostmi nabíjení, tak kapacitou, ani efektivitou moc neoslní. Přece jen skvělé displeje s vysokou obnovovací frekvencí a výkonné procesory si ukousnou značnou část energie.