Od začátku dubna/apríla se mnozí z tipařů zaměřili na telefony řady Oppo Reno 6. A to i přesto, že řada Reno 5 je na trhu poměrně krátkou dobu. Telefony Reno 6 se totiž postupně dostávají na stoly certifikátorů, a to by mohlo znamenat jejich brzké představení. Ostatně to by mělo podle posledních odhadů proběhnout už 22. května/mája. Výrobce ale tento termín dosud nepotvrdil. Tipaři se zatím zmiňovali jen o standardním modelu Reno 6, ale nyní procházejí Tenaa certifikací i modely Oppo Reno 6 Pro a Reno 6 Pro Plus.

Certifikační výpisy Tenaa zveřejnil na čínském Weibo nám již dobře známý tipař Digital Chat Station. Ten také tvrdí, že telefon s kódovým označením PEPM00 bude na čínském trhu prodáván jako Oppo Reno 6 Pro a model s označením PENM00 půjde na trh jako Reno 6 Pro Plus. Tenaa zatím zveřejnila jen snímky obou telefonů a jen něco málo z jejich specifikací, ale i přesto si je zkusíme shrnout.

Model Reno 6 Pro by měl mít rozměry 160×73,1×7,6 mm. Dále by měl mít zakřivený OLED displej s úhlopříčkou 6,55 palce a měl by běžet na systému Android 11. Akumulátor by měl být dvoučlánkový s tím, že každý z článků by měl mít kapacitu 2200 mAh. Tipař se domnívá, že tento telefon bude pohánět procesor Dimensity 1200.

Druhý přístroj, tedy Reno 6 Pro Plus, bude mít rozměry 160,8×72,5×7,99 mm a bude mít také zakřivený OLED displej s úhlopříčkou 6,55 palce. I on poběží na systému Android 11 a bude osazen stejnou dvoučlánkovou baterií. Rozdíl ale najdeme u použitého procesoru, kterým by v tomto případě měl být Snapdragon 870. Díky použitým čipsetům je zřejmé, že oba telefony budou podporovat 5G sítě a oba by také měly podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.