Na začátku dubna/apríla představila značka Nubia dvojici herních strojů Red Magic 6 a Red Magic 6 Pro. Telefony měly velice podobný design a jen nepatrné odlišnosti ve výbavě. Nyní to vypadá, že by se k nim už brzy mohl přidat další model, který by měl mít název Nubia Red Magic 6R. Přístroj právě teď prochází čínskými certifikacemi a kromě certifikačního úřadu Tenaa se také dostal na stoly certifikátorů 3C.

Díky certifikačním výpisům se můžeme dozvědět, jaké parametry bychom mohli u herního telefonu Nubia Red Magic 6R čekat. Je sice pravda, že výpisy neodkryly kompletní specifikace, ale aspoň ty hlavní dohromady dáme. Výpis 3C uvádí, že telefon prošel testy s rychlou nabíječkou, která má výkon až 55 W. Dále také potvrdil, že zařízení bude podporovat 5G sítě. Pro srovnání uveďme, že Red Magic 6 podporuje 66 W nabíjení a Red Magic 6 Pro dostal podporu 120 W nabíjení.

Na další specifikace nahlédneme do výpisu Tenaa. Podle něj by měl mít chystaný telefon 6,67 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením. Jako procesor by měl být použit nespecifikovaný osmi jádrový čipset s taktem 2,8 GHz a zřejmě by mohlo jít o Snapdragon 888. Doplnit by jej mělo 6/8/12 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4100 mAh a rozměry telefonu jsou 163,03×75,34×8,20 mm při hmotnosti 186 gramů. Přední kamera má 16 MPix a primární senzor hlavního fotoaparátu by měl dostat 64 MPix. Operačním systémem je Android 11. Kdy bude tento herní stroj představen není známo, ale teoreticky by se tak mohlo stát na konci tohoto měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.