Aktuální verzí systémové nadstavby MIUI od Xiaomi je 12.5, která se pomalu začíná chystat i na uvedení pro levnější, nebo starší modely telefonů. Fanoušci už ale samozřejmě vyhlíží příští „plnou“ generaci s MIUI 13 a jen před pár dny se jim dostalo lákavého příslibu. Velmi seriózně se tvářící novinky totiž vytroubily do světa, že MIUI 13 bude oficiálně představeno světu už 25. června letošního roku. A že bude systém dostupný pro celou řadu telefonů ekosystému Xiaomi, včetně Mi 9, Mi 10 nebo Mi MIX Fold. Bohužel se ale nejedná o pravdivé informace, jak dnes uvedli na pravou míru přímo zástupci Xiaomi.

Wang Hua z PR oddělení Xiaomi to dnes vyjádřil zcela kategoricky a podle jeho slov opravdu MIUI 13 nebude představeno 25. června. Zároveň ale uznal, že zveřejněné informace vypadaly natolik věrohodně a profesionálně, že se nediví jejich přijetí fanouškovskou komunitou. Bohužel se ale nezakládají na pravdě a všichni nadšenci si tak budou muset ještě počkat. Oficiálně dokonce MIUI 13 nemá ani rámcové datum vydání, takže je zcela předčasné nad tím i jen spekulovat. Naděje sice umírá poslední, ale červnový termín je asi opravdu nereálně optimistický.

Momentálně se tak Xiaomi u svého mobilního ekosystému soustředí hlavně na poskytnutí aktuálního MIUI 12.5 pro širší záběr produktů. Jako první jsou samozřejmě na řadě vlajkové řady jako Mi 11, Mi 10 a Mi 9, ale brzy by se měly dočkat třeba i majitelé řad Xiaomi CC, Redmi X, Redmi K a dalších. Nová generace MIUI má v sobě opět spoustu vylepšení a novinek, takže se určitě vyplatí si ji pořídit, jak jen to bude možné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.