Zítřek bude tím slavným dnem, kdy bude oficiálně představena dlouho očekávaná řada Asus ZenFone 8. Včera jsme se pokusili shrnout všechny specifikace modelu, který tipaři až dosud označovali jako ZenFone 8 Mini. Co však bylo dodnes utajeno jsou ceny. Ty exkluzivně zveřejnily stránky 91Mobiles a rovnou řekněme, že jde o ceny pro evropský trh. Info o cenách stránkám poskytl známý tipař Sudhanshu. Nutno také dodat, že jde o ceny modelu ZenFone 8, který půjde na trh v několika paměťových verzích.

Podle těchto informací by telefon Asus ZenFone 8 měl mít celkem tři verze. Tedy alespoň pro evropský trh. První z nich s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště přijde na 700 euro (17913 Kč). Druhá, také s 8 GB RAM ale s 256 GB interního úložiště se bude v Evropě prodávat za 750 euro (19192 Kč). A poslední verze s 16 GB operační paměti a 256 GB vnitřní paměti přijde na 800 euro (20472 Kč). K dispozici jsou i promo obrázky, podle kterých bude telefon nabízen v barvě stříbrné a tmavě šedé.

Asus ZenFone 8 Flip

Telefon tedy rozhodně nebude patřit mezi levná zřízení. Ovšem zajímavé je i to, že stránky 91Mobiles uvádějí, že tento standardní model bude malý a kompaktní. V podstatě by tedy mělo jít o model ZenFone 8 Mini. S ním na trh údajně půjde i druhý telefon s označením Asus ZenFone 8 Flip, o kterém se doposud nemluvilo. Už podle názvu je jasné, že tento model si zachová otočný fotoaparát podobný tomu, který měli i předchůdci ZenFone 6 a ZenFone 7. Dále by měl mít 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Pohánět by jej měl Snapdragon 888. Doplní jej 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 5000 mAh a podporu 30 W nabíjení. Hlavní fotoaparát by měly tvořit 64 MPix, 8 MPix a 12 MPix snímače. Takže je v tom tak trochu zmatek, ale zítra se přesně ukáže kolik telefonů v řadě nakonec bude, jaké budou jejich prodejní názvy a jaké budou mít parametry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.